شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 19612
بازدید: 5785

آشنایی با ابعاد استاندارد کابینت دیواری ، هود و پکیج:

مقدمه :

در قسمت اول مقاله در مورد استانداردهای دقیق در مورد کابینت های زمینی در  فضای آشپزخانه به طور کامل توضیح دادم برای این مقاله ابعاد استاندارد کابینت دیواری ، هود و پکیج را بطور دقیق بیان می کنم .

در مقاله بعدی نیز ابعاد استاندادر هر یک از لوازم داخل آشپزخانه را برای تان به طور دقیق بیان نموده ام. لینک مقالات تکمیلی مرتبط با این مقاله را در انتهای همین مقاله قرار داده ام.

ابعاد استاندارد کابینت دیواری :

در قسمت کابینت های هوایی یا همان کابینت های دیواری نیز علاوه بر کابینت ظروف و لوازم آشپزخانه دو قسمت مهم دیگر یعنی کابینت هود و آبگرمکن را نیز داریم که باید با  در نظر گرفتن اندازه های لازم برای این دو طراحی کابینت های دیواری را انجام دهیم.

ارتفاع استاندارد نصب کابینت :

کابینت های هوایی از ارتفاع 160 سانتی متر شروع می شوند . ارتفاع خود کابینت بین بازه 70 تا 90 سانتی متر می باشد که می توانید یک ارتفاع مناسب را در این بازه برای کابینت ها در نظر بگیرید.
در صورتی که ارتفاع کابینت هوایی بیشتر از 90 سانتی متر باشد یعنی ارتفاع 120 سانتی متر باشد یا حتی ارتفاع کابینت تا سقف نیز برسد بهتر است که طراح درب ها را دو تکه در نظر بگیرد. زیرا در این صورت درب سنگین شده و به لولا فشار وارد می کند و لولا تاب دار می شود.

ارتفاع فضای بین کابینتی :


بین کابینت زمینی و هوایی یک فضای خالی داریم که شیر آب نصب می شود و این فاصله با کاشی های زیبا پوشیده می شود و ارتفاع آن بین 50 تا 60 سانتی متر می باشد.

  ویژگی منحصر به فرد کاشی های مراکشی که آن را از سایر کاشی ها متمایز می کند چیست؟

عمق استاندارد کابینت هوایی :

عمق استاندارد کابینت های هوایی معمولا 30 سانتی متر بوده که بعد از نصب درب بر روی آن عمق نهایی 32 سانتی متر خواهد بود. گاهی کابینت هایی را می بینیم که دو عمق دارند. مثلا دو درب جک دار بالای هم هستند و کابینت پایین با عمق کمتر و کابینت بالا با عمق بیشتر می باشد. در این گونه موارد عمق کابینت پایین را 30 سانتی متر و کابینت بالایی را با عمق 40 یا 45 سانتی متر طراحی می کنند.

اندازه استاندارد آبچکان بالای سینک :


اندازه استاندارد آبچکان بالای سینک از 80 تا 120 سانتی متر می باشد که بسته به اکسسوری آبچکانی که از بازار تهیه می کنید اندازه این آبچکان متغییر است . پیشنهاد شخصی ما اندازه 100 سانتی متر می باشد .
بطور معمول آبچکان را با اندازه 90 سانتی متر طراحی می کنند . حتی با اندازه 80 سانتی متر نیز طراحی می کنند ولی این اندازه خیلی کوچک است و خانم خانه با این اندازه به مشکل می خورد. بهترین اندازه برای آبچکان 90 یا 100 سانتی متر می باشد.

ابعاد استاندارد کابینت هود :

فضایی که برای هود باید در نظر بگیرید بسته به اندازه هودی که از بازار خرید می کنید متفاوت است . معمولا برای قسمت هود 90 تا 95 سانتی متر فضا می گذارند . این اندازه برای مدل هایی مثل هود شومینه ای و شیشه ای و سایر مدل های معمول بازار در نظر گرفته می شود.
اما هودهای استوانه ای شکل نیز مدل های دیگری از هود هستند که عرض آن ها 60 سانتی متر است و برای آن ها 50 تا 60 سانتی متر فضا در نظر می گیرند. نوع دیگری از هود های موجود در بازار هودهای مخفی هستند که عرض های آن ها متفاوت است.

  کابینت پلی اورتان را بهتر بشناسیم

در کمترین حالت 60 سانتی متر و در حالت های دیگر 80 یا 90 سانتی متر برای هود فضا در نظر می گیرند. بسته به مدل هود های مخفی ممکن است برخی از آن ها در عمق 30 سانتی متر جا نشوند و باید برای کابینت هود عمق 35 سانتی متر را در نظر گرفت .

مدل های دیگر هود مخفی در عمق 25 سانتی متر جا می شوند. ولی به طور کلی برای هود های مخفی عمق 30 سانتی متر را در نظر می گیرند.  اگر برای طراحی کابینت هود به انواع مدل های آبجکت هود نیاز دارید می توانید از آرشیو مجموعه آبجکت های هود در سایت ما آبجکت مورد نظر خود را دانلود کنید

ابعاد استاندارد کابینت آبگرمکن و پکیج :

معمولا چون آبگرمکن کوچک است و در کابینت های هوایی جا می شود برای یونیت آبگرمکن یک درب 40 سانتی متری در نظر می گیرند. عمق کابینت نیز 30 سانتی متر در نظر گرفته می شود که به خوبی آبگرمکن را پوشش می دهد.

اما اگر بخواهید در یونیت به جای آبگرمکن، پکیج قرار دهید بسته به اندازه های پکیج عرض و عمق یونیت متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی عمق استاندارد یونیت پکیج 35 تا 45 سانتی متر می باشد و عرض درب آن نیز بین بازه 50 تا 60 سانتی متر متغییر است .
به دلیل اینکه لوله های پکیج در فضای بین کابینتی اجرا می شود و باعث زشتی فضا می شود. در اینجا اکثر کارفرماها 10 تا 20 سانتی متر درب یونیت پکیج را بلندتر می گیرند تا روی لوله ها را بپوشاند تا دیده نشوند. بعضی افراد نیز ارتفاع یونیت پکیج را تا روی صفحه کابینت هوایی پایین می آورند.

  ابعاد استاندارد مورد نظر مجریان برای طراحی کابینت زمینی چه مواردی هستند؟
4.4/5 - (14 امتیاز)