راهنمای انتخاب سبک طراحی

یکی از مراحل طراحی برای شما این است که بدانید فضای مورد نظرتان با چه سبکی طراحی شود. شاید شما در زمینه سبک های طراحی و اینکه هر کدام دارای چه ویژگی هایی هستند آشنایی نداشته باشید  لذا نتوانید سبک مورد نظرتان را برای طراحی فضا، شناسایی کنید. در ادامه این مقاله علاوه بر درج توضیحات در زمینه هر یک از این سبک ها نمونه هایی از تصاویر فضاهای طراحی شده را نیز در معرض دید شما قرار می دهیم تا با دیدن این تصاویر نسبت به سبک مورد نظرتان بیشتر اطلاعات داشته باشید

اولین سبک طراحی که در ادامه با آن آشنا می شوید سبک طراحی کلاسیک است. در این سبک ما همواره شاهد عناصر برجسته از جمله گچ بری ها، تاج ها، سرستون ها ، گل ها و رنگ های طلایی هستیم. سبک طراحی کلاسیک بر گرفته از قصر پادشاهان یونان و روم باستان بوده و به نوعی معماری سلطنتی و مخصوص دربار شاهان محسوب می شده که امروزه با الهام از آن زمان ما انواع اشکال و نقوش برجسته را در معماری کنونی مشاهده می کنیم.

این سبک طراحی علاوه بر تجمل و پر کار بودن یک سبک گران قیمت برای پیاده سازی در فضا محسوب می شود و بسیار برای فضاهای بزرگ سبک مناسبی است و بیشتر خود را نشان می دهد.

حال که با این سبک تا حدودی آشنا شده اید سوال من از شما این است آیا در فضایی که برای طراحی سفارش داده اید دوست دارید که از انواع مدل گچ بری ها و سر ستون ها و ابزار کاری ها برای شکل دهی به فضا استفاده شود؟

آیا طرفدار کارهای پر تجمل و شاهانه هستید؟

اگر پاسخ مثبت است به شما تبریک می گوییم سبک طراحی مناسب شما کارهای با شکوه کلاسیک هستند. لطفا در فرم سفارش طراحی سبک طراحی کلاسیک را انتخاب نمایید.

 

کارهای نئو کلاسیک نمونه ساده تر کارهای کلاسیک هستند به این شکل که تمام المان های به کار رفته در  این سبک از جمله تاج ها، ستون ها و ابزار کاری ها کاملا ساده هستند و در این کارها ما شلوغی و تجمل کارهای کلاسیک را نمی بینیم.حتی برخی المان ها مثل گل های برجسته که در سبک کلاسیک به کار می روند از سبک نئو کلاسیک حذف شده اند.

سبک طراحی نئو کلاسیک از تلفیق دو سبک مدرن و کلاسیک به نوعی به وجود آمده است . سادگی طرح ها و اشکال از سبک مدرن الهام گرفته شده ولی فرم دهی و حجم دهی و ظاهر اشکال در ان از سبک کلاسیک الهام گرفته است.

بنابراین ما شاهد کارهای شیک و در عین حال ساده تر و کم کارتر هستیم. این سبک طراحی برای کسانی است که همچنان طرفدار سبک کلاسیک هستند و هزینه اجرای کارهای کلاسیک برای آنها بالاست یا اینکه هم طرفدار سادگی هستند مثل کارهای مدرن و هم دوست دارند دیوارها ابزار کاری شده ، درب های قاب دار و .. را به کار ببرند.

به نوعی این سبک حد میانه ای از هر دو سبک مدرن و کلاسیک است. نمونه کارهایی که در ادامه می بینید می توانند انچه که منظور و هدف ما در این مطلب است را به شما نشان

دهند.

خوب نوبتی هم که باشد نوبت طراحی دکوراسیون به سبک مدرن است این واژه همانطور که از معنای آن پیداست به معنی امروزی و به روز است.

المان های استفاده شده در این سبک بیشتر حالت فانتزی ، امروزی دارند و در اولین نگاه سادگی را به ذهن بیننده القا می کنند. در این سبک المان ها همان ظاهر ساده و بدون ابزار کاری و برجستگی را دارند

مثلا یک ستون در این سبک یک مکعب یا استوانه کاملا ساده بدون ابزارکاری است یا اینکه سقف یک فضای مدرن برای طراحی با ابزار کاری و نقاشی های کلاسیک طراحی نمی شود اما با کمک حجم های مناسب ولی ساده، ما برای یک فضا سقفی مدرن طراحی می کنیم مانند نمونه سقف های مدرنی که برای مشتریان مان طراحی کرده ایم.

ما برای زیبایی در این سبک از انواع طرح های فانتزی ، رنگ بندی های متنوع ولی در عین حال با ظاهری ساده استفاده می کنیم. این سبک نیز المان های بسیار متنوعی را جهت طراحی دکوراسیون در اختیار شما قرار می دهد.

در نهایت اینکه باید بدانید ظاهر اولیه اشکال در طراحی مدرن کاملا ساده است ولی ما با کمک رنگ ها و متریال های مختلف مثل کاغذ دیواری ، پارکت ، وسایل فانتزی و حجم دهی با اشکال هندسی ساده و … حال و هوای فضا را تغییر می دهیم.

به نمونه کارهای مدرن در ادامه نگاهی بیندازید متوجه موضوع می شوید.

اشتراک این مطلب