شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 19384
بازدید: 1068

چگونه می توانیم سبک روستیک را در دکوراسیون امروزی اجرا کنیم؟

مقدمه :


یکی دیگر از سبک های دکوراسیون که بر مبنای سادگی و زندگی روستایی است و این روزها در دکوراسیون امروزی جای باز کرده است سبک روستیک می باشد. همانطور که گفتم این دکوراسیون بر اساس سبک زندگی روستایی است.

المان های به کار رفته در فضا کاملا روستایی و سنتی و الهام گرفته از طبیعت است. در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که چگونه می شود که بر اساس المان های سبک روستایی یک دکوراسیون زیبا و الهام بخش طراحی کنیم .

عناصر به کار رفته در دکوراسیون فضا در سبک روستیک :


مهمترین نکته برای دکوراسیون فضا به سبک روستیک این است که ما بدانیم برای دکور هر فضا و چیدمان وسایل در آن فضا جنس وسایل و شکل ظاهری آن ها چگونه باشد ؟ چه رنگ های را در فضا استفاده کنیم تا فضای مورد نظر ما بر اساس این سبک چیدمان شود. نورپردازی ، نوع مبلمان ها ، اکسسوری های به کار رفته در دکوراسیون فضا به سبک روستیک را بشناسیم تا بتوانیم یک فضای روستایی و سنتی و الهام بخش را برای کارفرما طراحی کنیم.

انتخاب مبلمان ها و پرده در سبک روستیک:

در این سبک بافت ها و متریال های طبیعی مثل چوب و آجر و سنگ استفاده می شود. چرا که می خواهیم بین طبیعت و زندگی مان ارتباط برقرار کنیم. المان ها طبیعی و تراش نخورده و به همان ظاهر اولیه که در طبیعت یافت می شوند در فضا چینش می شوند.

مثلا ممکن است که یک تنه درخت نقش میز یا صندلی را در فضا داشته باشد.در این سبک از مبلمان های بزرگ و با روکش چرم استفاده می شود. مثلا استفاده از مبلمان های چستر فیلد در این سبک را توصیه می کنم.

  تفاوت های مهم بین تراس ، ایوان و بالکن که شما نمی دانید ؟

با توجه به اینکه این سبک دکوراسیون بیشتر در کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد پرده استفاده نمی کنند. چرا که به نور و آفتاب بیشتر نیاز دارند. اما اگر شما بخواهید از پرده در طراحی استفاده کنید پیشنهاد من پرده های رومن شید است. فقط سعی کنید جنس پارچه ساده و کم طرح باشد مثل پارچه های کتان.

رنگ بندی فضا در دکوراسیون روستیک :


رنگ های مورد استفاده در این سبک رنگ های تیره و گرم است و هدف از استفاده از این رنگ ها حس گرما بخشی به فضا است. اگر به گالری رنگ های مورد استفاده در فضا توجه کنید می بینید که چه طیف های رنگی در این سبک به کار رفته که در تصاویری که در بخش های مختلف مقاله گذاشته ام نیز می توانید این پالت های رنگی را به وضوح ببینید.

طراحی آشپزخانه و کابینت ها:


آشپزخانه های روستیک معمولا با سبک کلاسیک طراحی می شوند و در ساخت کابینت ها از چوب های مات و طبیعی استفاده می شود . چیزی که مطرح است این است که ما در این سبک خیلی کم متریال ها و رنگ های مصنوعی استفاده می کنیم.

سایر فرنیچرهای روستیک :

در این سبک تمام المان ها دست ساز و طبیعی بوده و سعی می شود که ظاهر اولیه و خشن چوب را بر روی ساختار میز و صندلی و قفسه ها ، کمد و … ببینیم. از میزها و قفسه های ترکیب چوب و فلز زیاد استفاده می کنند.

پس اگر می خواهید میزهای روستیک داشته باشید باید در طراحی از این دو عنصر برای ظاهر میزها استفاده کنید. می توانید در قسمت تراس یا فضای داخلی منزل از تنه های بریده شده درختان میز و صندلی های روستایی خود را بسازید و نشیمن روستیک خود را داشته باشید.

  اکسسوری های پر کاربرد و مهم در آشپزخانه کدامند

طراحی دیوار ها و کف در سبک روستیک :

برای پوشش دیوارها می تونید از پنل های چوبی که با چوب طبیعی ساخته شده اند استفاده کنید . البته اگر به دیوارهای سفید فکر می کنید داشتن یک دیوار سفید که با دکوری های روستیک تزئین شود می تواند همان زلالی خانه های روستایی را برای دکوراسیون شما تداعی کند.

برای تزیین دیوار می توان طبقات چوبی ساده را بر روی دیوار نصب نمود و داخل این طبقات را با لوازم ساده روستایی مثل سبدهای حصیر شمع فانوس آینه های با فریم چوب طبیعی دکور کنید. نکته دیگر در مورد خانه های روستیک بلند بودن ارتفاع  سقف است و نکته دیگر این که جنس کف خانه نیز با متریال های چوب طبیعی پوشیده می شود.

شومینه و گرمایش فضا :

از آنجایی که این سبک دکوراسیون الهام گرفته از زندگی روستایی  (اروپا) است در این فضا شومینه نقش اساسی را در زیبایی فضا بر عهده دارد. نکته مهم در ساخت شومینه های روستیک این است که آن را با سنگ و چوب طبیعی می سازند و برای تزئین دیوار شومینه نیز از سنگ ها و چوب طبیعی (متریالی که ظاهر آن  تراش نخورده و زبر و خشن دیده می شود) استفاده می کنند.

نورپردازی ، چراغ ها و لوسترها در سبک روستیک:

اگر در فکر این هستید در دکوراسیون فضا به سبک روستیک چگونه نورپردازی انجام دهید باید بگویم که نورها و چراغ های ادیسونی گزینه بسیار خوبی برای استفاده در این سبک هستند. ویژگی مهم لوسترها و چراغ های روستیک این است که از ترکیب چوب و فلز هستند.

  نکات ضروری که هر طراح باید در مورد مثلث کار در آشپزخانه و چیدمان صحیح وسایل بداند

نکات پایانی :

اگر می خواهید که در طراحی و دکوراسیون فضا به سبک روستیک موفق عمل کنید باید بعد از شناخت اصول و روش های انتخاب عناصر برای چیدمان در فضا خلاقیت خود را به کار ببندید. 

مثلا ما می دانیم که در این سبک از چوب و فلز و ، طناب، لوازم کشاورزی و چرم و … زیاد استفاده می شود . شما باید ببنید که در ساخت لوازم یک فضا چگونه می توانید این عناصر را ترکیب کنید مثلا می توانید یک سبد گل را با طناب از سقف آویزان کنید .

می توانید با ترکیب چوب و فلز و الهام گرفتن از شکل ظاهری لوازم کشاورزی مختلف پنجره روستیک یا یک قاب عکس طراحی کنید. می توانید با شاخه های نازک درختان یک فریم چوبی آینه بسازید و هزاران ایده و خلاقیت دیگر.

در واقع خانه های روستایی اروپا ظاهر خشنی  داشته اند آنچه که  دکوراسیون فضا به سبک روستیک را زیبا نموده است خلاقیت طراحان است که نقایص را حذف یا اصلاح کرده و ایده های جدیدی خلق می کنند.

اگر با  خواندن این مقاله و مشاهده تصاویر این سبک احساس می کنید که از این سبک خوشتان آمده و دوست دارید که برای فضای منزل تان یک دکور روستایی و سنتی اجرا شود می توانید از طریق بخش تماس با ما ، با کارشناس ما در این زمینه مکالمه نمایید.

1/5 - (1 امتیاز)