شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 19257
بازدید: 1636

دکوراسیون فضا با کمک سبک بوهمیایی :

مقدمه :

امروز می خواهم در مورد یک سبک دکوراسیون الهام گرفته از طبیعت برایتان بگویم که برای کسانی که دوست دارند که ریشه های فرهنگ و تمدن شان را در فضای زندگی شان داشته باشند بسیار مناسب است.

سبک دکوراسیون بوهمیایی چیست؟

برای اینکه بیشتر با این سبک آشنا شوید باید نحوه انتخاب عناصر و چیدمان وسایل را در این سبک بیشتر بشناسید. سبک بوهمیایی ریشه در فرهنگ کولی ها که مردمانی آزاد و متفاوت با بقیه بودند دارد. افرادی که بیشتر از دیگران با طبیعت مانوس بوده اند و در دل طبیعت زندگی کرده اند. بنابراین عناصر طبیعی ، رنگ ها، نقش بسیار مهمی در این سبک دارند .

در این مقاله می خواهیم یاد بگیریم که چگونه آنچه که مردمان بوهمیایی در زندگی شان از آن ها بهرره برده اند را در زندگی مدرن امروزی ترکیب کنیم و به یک دکوراسیون همه پسند دست یابیم . در ادامه می خواهم نحوه انتخاب هر یک از عناصر به کار رفته در فضا را در سبک بوهمی توضیح دهم.برویم ببینیم دکوراسیون فضا در سبک بوهمیایی چگونه است؟

انتخاب و چیدمان مبلمان ها در سبک بوهمی :

در سبک بوهمیایی از مبلمان ساده و راحتی استفاده می شود،ارتفاع مبل ها کم و نزدیک به سطح زمین است و م معمولا مبلمان در سبک حصیری برای این فضا بسیار مناسب است . برای انتخاب پارچه مبلمان از پارچه های گلدار با نقش و نگار زیاد استفاده می شود. نباید از مطلب تعجب کنید. چرا که وقتی شما دکوراسیون یک فضا را بر اساس یک فرهنگ و ریشه خاصی طراحی می کنید تمام موارد موجود در آن فضا قطعا سنتی و الهام گرفته از طبیعت هستند.

  سنگ و سرامیک بوک مچ و فورمچ- 2 متریال شگفت انگیز در معماری

انتخاب کفپوش در سبک بوهو : 

در این سبک چوب عنصر بسیار مهمی است چرا که یک جزء طبیعی و زنده است بنابراین استفاده از پارکت برای کف بسیار گزینه خوبی به شمار می رود. علاوه بر این در صورتی که بخواهیم از فرش برای بخش هایی از فضا استفاده کنیم فرش های بافته شده در سبک گلیم با نقش و نگار سنتی و طبیعی مثل نقوش گیاهان و حیوانات همان چیزی است که در سبک بوهمی از آن استفاده می شود.

رنگ بندی فضا در سبک بوهو :

اگر توجه کنید فرش هایی که در این سبک به کار می روند اکثرا در رنگ های قرمز ، عنابی،قهوه ای می باشند. در این سبک رنگ دیوارها سفید یا یک رنگ خنثی انتخاب می شود  سپس دیوارها را با آویزهای سنتی ، بشقاب های تزئینی رنگی، تابلو فرش سنتی با رنگ عنابی، قرمز، حنایی و.. تزیین می شود.

حتی اگر قسمتی از دیوار ها را کاغذ دیواری کنند باید یک دیوار کوچک باشد و یک کاغذ دیواری شلوغ با طرح برگ و گیاه یا اشکالی که از طبیعت الهام گرفته باشند پوشیده می شود. قاب عکس ها در این سبک طرح های طبیعی مثل شاخ و برگ درختان و بطور کل عناصر الهام گرفته از طبیعت می باشند.

تصاویر پالت رنگی بوهو :

نورپردازی در فضا :

در این سبک به دلیل اینکه پنجره ها بزرگ و دل باز هستند نور طبیعی بسیاری در فضا داریم . بعلاوه اینکه سعی می شود که پرده ها از جنس تور ساده انتخاب شوند یا به صورت مکرومه بافی شده می باشد تا نور طبیعی محیط حفظ شود و از تاریک کردن فضا با پردههای ضخیم و کلفت جلوگیری می شود. در این سبک از چراغ و لوسترهای سنتی و خاص که بیشتر برای سبک بوهمی مرسوم است استفاده می شود.

  نکات ضروری که هر طراح باید در مورد مثلث کار در آشپزخانه و چیدمان صحیح وسایل بداند

گیاهان در سبک بوهمیایی :

سبک بوهمی معمولا ما عنصر گل و گیاه زیاد داریم زیرا که قرار است فضا احساس نشاط و شادابی به ما ببخشد گیاهان آپارتمانی مناسب برای سبک بوهمی عبارتند از گیاه برگ انجیری، پتوس، نخل، سرخس. استفاده از گل ها و درختچه های بزرگ برای این سبک توصیه می شود.از این گیاهان بیشتر استفاده می شود البته شما می توانید از گیاهان دیگر نیز استفاده کنید.

لوازم دکوری و اکسسوری های به کار رفته در سبک بوهمی :

دکوری های به کار رفته در فضا باید کاملا سنتی و ریشه دار باشند و فقط این نکه مهم است و می توان از لوازم مختلفی استفاده نمود مثلا انواع مدل آویزهای دیواری سرخ پوستی ، تابلوهایی با نقش و نگار های سنتی یا تصاویری الهام گرفته از طبیعت و گیاهان، اشیا فلزی قدیمی ، مجسمه های قدیمی ، پوست حیوانات ، جاجیم ، گلیم و ظروف چینی و پارچه های طرح دار و نقاشی شده با انواع نقش ها ، صنایع دستی از فرهنگ های مختلف و …در خانه های با سبک بوهمی  تاب های ریلکسی سبک حصیری را زیاد می بینیم.

طراحی آشپزخانه و کابینت ها در سبک بوهمی :

در این سبک کابینت مدرن و ساده یا کابینت های نئوکلاسیک و ساده را می توانیم برای آشپزخانه طراحی کنیم کاشی های بین کابینتی را می توانیم از نوع کاشی سبک مراکشی انتخاب کنیم کاشی های با رنگ های جسورانه و شاد. به همین ترتیب که می بینید دکوراسیون هر فضایی در سبک بوهمیایی با عناصر طبیعی گره خورده و  با کمک عناصری طبیعی تکمیل می شود. 

  تفاوت های مهم بین تراس ، ایوان و بالکن که شما نمی دانید ؟

بخش پایانی :

هر چیزی که در سبک بوهمی انتخاب می شود داستانی را در دل خود دارد بدین دلیل است که این سبک ،در واقع الهام گرفته از یک فرهنگ است (فرهنگ کولی ها) و شما زندگی تان را بر اساس فرهنگ مردمانی آزاد و رها در گذشته می چینید. وقتی که به اشیا و لوازم چیده شده در فضا بر اساس این سبک نگاه می کنید همه چیز گویای قصه ای از یک قوم و ملت است و نقش و نگار ها و رنگ ها ناخودآگاه ما را از این دنیای ماشینی جدا کرده و به دل تمدنی در گذشته های دور می برند.

5/5 - (1 امتیاز)