شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 18474
بازدید: 1044

مقدمه :

آشنایی با متریال سنگ اونیکس و کاربردهای ان در دکوراسیون داخلی

چند سال پیش قبل از اینکه وارد حوزه معماری و دکوراسیون داخلی شوم به یکی از پاساژهای معروف رفته بودم و در آنجا برای اولین بار که توجهم به فضای داخلی پاساژ معطوف شد متوجه شدم که در دیوارها در قسمت ستون های پاساژ نوعی سنگ کار شده در داخل آن نور هایی قرار داده شده بود .

این سنگ نور را به اطراف منعکس می کرد و به نظر می آمد که سنگ درخشان است . در آنجا برای اولین بار با سنگ اونیکس آشنا شدم . اما امروز که این مقاله را برای تان نگارش می کنم می خواهم شما را با کاربردهای این متریال زیبا در معماری و دکوراسیون داخلی آشنا کنم.خوب برای توضیحات تخصصی تر باید ابتدا بگویم که :

 سنگ اونیکس چیست ؟

این سنگ از خانواده سنگ های مرمر است و از آنجایی که به نسبت سنگ مرمر ارزان تر است در دکوراسیون بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های این سنگ شفاف بودن آن است و اگر در پشت آن نور قرار دهیم نور را به بیرون منعکس می کند و به نظر سنگ درخشان و نورانی می آید.

همین قابلیت شفاف بودن آن باعث شده تا برای استفاده در طراحی و دکوراسیون فضا بسیار مورد توجه قرار بگیرد.
تا اینجا با ویژگی کلی این سنگ آشنا شدیم اما در ادامه برویم و ببینیم که :

کاربردهای متریال سنگ اونیکس در در دکوراسیون داخلی و فضاهای تجاری چیست؟

از آنجایی که این یک نوع سنگ شفاف است و نور از آن عبور می کند بیشتر در فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا در فضای داخلی منزل می تواند در قسمت دیوار پیشخوان اشپزخانه از این سنگ استفاده نمود .یا اینکه می توان در یک فضای تجاری در قسمت ستون ها از این سنگ برای زیبا نمودن ستون ها استفاده کرد.
استفاده از این سنگ برای دیوار پشت میز تی وی یا دیوار پشت تخت خواب، بعنوان پایه آباژور و گلدان یا حتی بعنوان یک متریال کفپوش برای کف سالن هم می تواند بر زیبایی دکوراسیون فضا بیفزاید.

  نکات ضروری در طراحی کابینت (ابعاد استاندارد کابینت دیواری ، هود و ...) که هر طراحی باید بداند

ناگفته نماند که من در اماکن زیارتی یا برخی امامزاده ها که رفته ام شاهد استفاده از این متریال در دیوارها و کف بوده ام که با استفاده از نورهای سبز و نارنجی در پشت سنگ ها بر معنویت و حالت روحانی فضا افزوده بود.شما نیز بسته به فضایی می خواهید از این سنگ برای دکور آن استفاده کنید و با یک نور مناسب حس لذت بخشی را در مخاطب تان ایجاد کنید.

از این متریال در فضاهای تجاری و لوکس ، هتل ها،پاساژها و … زیاد استفاده می شود و اگر وقتی وارد یک پاساژ می شوید زیاد محو اجناس داخل فروشگاه ها نباشید می توانید درخشش سنگ های اونیکس را در فضای پاساژ نیز شاهد باشید.

نمونه کارهای اجرا شده با متریال سنگ اونیکس :

خوب تا اینجا با کاربردهای مختلف سنگ اونیکس در دکوراسیون داخلی به خوبی آشنا شدید در ادامه نیز تعدادی از فضاهای مختلف که در دکورراسیون و طراحی آن ها از این متریال درخشان و زیبا استفاده شده را برای تان اورده ام. با نگاه به این تصاویر ذهن و خلاقیت شما نیز برای استفاده از این متریال در طراحی تان بیشتر می شود.

گالری نمونه فضاهای طراحی شده با سنگ اونیکس

ویدئو از نمایشگاه انواع مدل های سنگ های اونیکس

2/5 - (1 امتیاز)