شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 18563
بازدید: 1612

مقدمه :

آشنایی با انواع اکسسوری های پرکاربرد برای کابینت آشپزخانه  به همراه ابعاد استاندارد این اکسسوری ها :

وسایل زیادی را می توانم نام ببرم که اختراع و ساخت آن ها تحول بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی و معماری به وجود آورده است.از انواع پنل های دکوراتیو ، انواع متریال های آجر و سنگ های مختلف گرفته تا وسایل دکوری و تزئینی و صدها وسیله مختلف دیگر که زمانی بشر آنها را در زندگی اش نداشت ولی اکنون با وجود آن ها علاوه بر زیبایی هایی که بر فضا افزوده می شود دسترسی به همه چیز را بسیار آسان کرده است.

امروز می خواهیم انواع اکسسوری های مهم کابینت آشپزخانه به همراه ابعاد استاندارد این اکسسوری ها را به شما معرفی کنیم تا بعنوان یک طراح در صورت لزوم حتما از آن ها در فضای کمد و کابینت استفاده کنید.در ضمن در پایان همین مقاله می توانید به صفحه آرشیو آبجکت های اکسسوری آشپزخانه رفته و موارد مورد نیاز خودتان را دانلود و در طراحی تان استفاده نمایید.

اکسسوری دیوایدر(divider ) کشوهای کابینت

به این اکسسوری دیوایدر کشوی کابینت گفته می شود که در داخل کشوها به منظورهای مختلف گذاشته می شود مثلا در یک کشو دیوایدر قاشق و چنگال را می توانیم قرار دهیم. در یک کشو ، دیوایدر ظروف و در یک کشو هم دیوایدر ابزار آلات مختلف را قرار دهیم. همانطور از اسم این اکسسوری بر می آید فضای کشوها را تقسیم بندی می کند تا انواع لوازم خاص را در آن قرار دهیم.
این اکسسوری علاوه بر استفاده بهینه از فضای داخل کشو به کلیه لوازم داخل کشوها نظم و ترتیب داده و دسترسی به وسایل را برای کاربر مصرف کننده بسیار راحت و آسان می کند.


ابعاد استاندارد اکسسوری دیوایدر کشو :

معمولا دیوایدر کشو را در کشوهای زیر گاز قرار می دهند که طول شان ۹۰ سانتی متر بوده و ارتفاع بسته به نیاز متغییر است مثلا برای دیوایدر قاشق و چنگال کشویی با ارتفاع ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر طراحی می شود.

 

اکسسوری magic corner :

خوب همانطور که از اسم این اکسسوری پیداست یعنی اکسسوری جادویی کُنج . این اکسسوری دسترسی و استفاده از کابینت و کمدهای کنج در داخل آشپزخانه و اتاق را بسیار راحت می کند. تا قبل از اینکه ما چنین اکسسوری داشته باشیم عملا استفاده از کابینت های گوشه تقریبا غیر ممکن بود و به دلیل محدودیت در فضای دسترسی به لوازم داخل کابینت های کنج تقریبا یا وسایل کمی در این قسمت قرار می گرفت یا وسایلی که خیلی به ندرت از آن استفاده می شود. اما طراحی و قرار دادن این اکسسوری می تواند استفاده از کابینت های کنج را بیار راحت و دلچسب کند.

  نکات ضروری که هر طراح باید در مورد مثلث کار در آشپزخانه و چیدمان صحیح وسایل بداند

 

ابعاد استاندارد اکسسوری مچیک کورنر :

 

اکسسوری مجیک کورنر به یک یونیت به طول ۹۰ تا۱۰۰ سانتی متر و عمق ۵۵ سانتی متر نیاز دارد.توجه داشته باشید از این یونیت ۹۰ سانتی ۵۵ سانتی متر آن در کنج قرار گرفته که اصطلاحا فضای ثابتی است وغیر قابل دسترسی است و از طریق یک درب ۴۵ سانتی به اکسسوری مجیک کورنر دسترسی داریم.

اکسسوری سطل توکار تک مخزن یا دو مخزن :

این اکسسوری هم می تواند در داخل کابینت قرار گیرد و بسته به نیاز افراد از این سطل ها استفاده گردد. ممکن است بعنوان سطل زباله در داخل کابینت در نظر گرفته شود که شاید برای زباله های خشک مثل کاغذ و وسایل دور ریختنی پلاستیکی گزینه خوبی باشد. یا اینکه برای نگه داری مواد غذایی مثل برنج یا قند و شکر نیز می توان از آن ها استفاده نمود.

با توجه به اینکه این اکسسوری در اشکال و مدل های مختلف یک قلو ، دو قلو و حتی 4 قلو عرضه می شود ابعد آن متفاوت است . اما بطور کلی در مدل سطل دو قلوی توکار ابعاد عبارتند از : عرض سطل 29 سانتی متر ، طول آن 52 سانتی متر و ارتفاع آن نیز 40 سانتی متر می باشد.

اکسسوری سوپری ایستاده :

اکسسوری سوپری ایستاده بسته به اینکه در کجا قرار بگیرد می تواند کاربردهای زیادی داشته باشد مثلا از نمونه اکسسوری های سوپری ایستاده می توان به اکسسوری سوپری یخچالی اشاره نمود که یک گزینه بسیار عالی برای قرار دادن مواد غذایی می باشد.
سوپری کنار گاز نیز از دیگر مدل های سوپری می باشد که می توانیم لوازم مورد نیاز پخت پز مثل ادویه ها و روغن را در هنگام آشپزی لازم است بدان ها فرد راحت دسترسی داشته باشد را قرار دهیم. اما برویم سراغ :

 

ابعاد استاندارد سوپری ایستاده :

ارتفاع سوپری یخچالی باید ۱/۲۰ تا ۲/۳۰ و عرض آن بین بازه ۲۵ تا۶۰ سانتی متر متغییر است . این اکسسوری ها در یونیت هایی با عمق حداقل ۵۵ سانتی متر در داخل کمدهای ایستاده جانمایه می شوند.

البته نوع دیگری از این سوپری ها برای کابینت های زمینی مورد استفاد قرار می گیرد. مثل سوپری کنار گاز که برای قرار دادن ادویه ها روغن می باشد همین سوپری اگر در کنار ماشین ظرفشویی قرار بگیرد کاربرد آن برای نگه داری موادشوینده خواهد بود.

  چگونه با کمک سبک کلاسیک یک فضا را برای کارفرما طراحی و دیزاین کنیم ؟

این اکسسوری بسته به عرض آن برای کارهای مختلف مثل نگه داری سیب زمینی و پیاز ، نگه داری ظروف و قابلمه ها به کار می رود. در سوپری کنار گاز عرض یونیت ۱۵ تا ۲۵ سانتی متر  می باشد. اما ابعاد خود اکسسوری ۱۱.۵ و ۲۳ سانتی متر می باشد. اکسسوری ۲۳ سانتی متری مدل دو طرفه آن و ۱۱ سانت مدل یکطرفه بوده. هر دوی این اکسسوری ها در کابینت زمینی با ارتفاع استاندارد ۹۰ سانتی متر جانمایه می شوند.

نوع دیگر این اکسسوری با کاربرد برای ظروف و قابلمه یا سیب زمینی و پیاز از عرض یونیت ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر متغییر است. ابعاد اکسسوری باید حتما ۲تا۳ از ابعاد یونیت کوچکترباشد تا قابلیت نصب در یونیت را داشته باشد.

اکسسوری آویز دیواری :

برای وسایلی که احتیاج داشته باشیم که بر روی دیوار نصب شوند این اکسسوری بسیار گزینه خوبی به شما می رود و در هنگام استفاده از فضای خالی روی دیوار نظم و ترتیب در فضا نیز رعایت می شود و جلوی شلوغی و نامرتبی فضا را می گیرد.

اکسسوری آویز دیواری یک میله است که در فضای بین کابینتی نصب می شود و اکسسوری های دیگر مثل آویز کفگیر و ملاقه، آویز چاقو و ادویه و … بر روی آن نصب می شود. این اکسسوری به آویز بین کابینتی نیز معروف است.

اکسسوری کلید و پریز مخفی :

خوب برویم به سراغ یکی از انواع اکسسوری های جدید برای کابینت آشپزخانه یعنی کلید و پریز توکار . شاید خیلی از افراد از اینکه در فضای بین کابینتی ظاهر کلیدها بیرون آمده و نمایان است چندان خوششان نیاید یا اینکه در برخی قسمت ها دسترسی به پریز برق دشوار باشد در این گونه موارد اکسسوری کلید و پریزهای مخفی یا توکار برای جاهایی که در فضا ی آشپزخانه پریز کافی وجود ندارد گزینه بسیار موثری خواهد بود .

جایگذاری این کلید و پریز بر روی میز کانتر آشپزخانه بسیار کاربردی است. نوع دیگری از این اکسسوری نیز دارای وای فا است و که با قرار دادن گوشی بر روی ، گوشی را شارژ می کند. در سایر مدل ها امکاناتی نظیر پورت usb  و پورت lan نیز تعبیه شده است.

البته استفاده از این اکسسوری در میز تی وی نیز بسیار کاربردی است و در مواقعی که در منزل مهمان داشته باشید با کمک این اکسسوری تعداد زیادی گوشی را می توان همزمان شارژ نمود.

  چگونه با کمک سبک مراکشی یک فضا را دیزاین کنیم ؟

ابعاد اکسسوری کلید و پریز توکار :

ابعاد بسته به مدل متفاوت است مثلا در مدل استوانه ای که بصورت فشاری از صفحه کابینت بیرون می آید قظر استوانه ۱۰ سانت و ارتفاع آن نیز ۲۹ سانت می باشد. مدل های مستطیلی با طول ۲۶ و عرض ۱۳ و ارتفاع ۷ سانتی متر در داخل کابینت نصب و جایگذاری می شوند. البته در بین برندهای مختلف بازار ابعاد و اشکال این اکسسوری متفاوت است.

 

اکسسوری آبچکان سیار :

برای بسیاری از افراد دسترسی به آبچکان در کابینت های بالا ممکن است کمی سخت باشد و این دسترسی دشوار به آبچکان کابینت های بالاعملا استفاده از این فضا را برای کاربر غیر ممکن کند . برای اینگونه موارد اکثر خانم ها از یک اکسسوری آبچکان رو سینکی بسیار استقبال خواهند کرد .

در بعضی موارد نیز هست که کابینت ها روبه پنجره طراحی شده و عملا در این قسمت کابینت بالا را نداریم. در این موارد آبچکان روسینکی تنها راهی است که نیاز فرد را برطرف می کند.

ابعاد استاندارد اکسسوری آبچکان رو سینکی :

ابعاد این آبچکان متغییر است و بسته به نوع سینک می توانید مدل مورد نظر را انتخاب کنید . نمونه ای از این آبچکان که برای قرار دادن جلوی پنجره مناسب است با طول ۱۲۸ سانتی متر عرض ۳۵ و ارتفاع ۶۳ سانتی متر موجود است.

برای فضاهای دیگر این اکسسوری با ابعاد دیگر موجود است . مثلا این اکسسوری برای سینک تک لگن با طول ۸۷ سانتی متر طراحی می شود .ناگفته نماند که این ابعاد تقریبا یک استاندارد کلی است اما احتمال دارد که در برند متفاوت کمی ابعاد آن تغییر کند.

 

بخش پایانی:

خوب تقریبا انواع اکسسوری های پرکاربرد برای کابینت ها را که می شناختم به شما معرفی نمودم .همانطور که در ابتدای مقاله نیز قول داده بودم می توانید بر روی لینک آرشیو آبجکت های اکسسوری کابینت آشپزخانه کلیک کنید به آبجکت های اکسسوری هایی که در اینجا آنها را به شما معرفی نمودم دسترسی داشته باشید.

راستی شما چه اکسسوری هایی برای کابینت آشپزخانه می شناسید که ممکن است در فضا کمد و کابینت مورد استفاده قرار گیرند و ما در این لیست بدان ها اشاره نکرده ایم لطفا برامون انواع اکسسوری های کابینت که می شناسید را کامنت کنید!!

امتیاز