کار با مودیفایر subtitte | تری دی مکس یار
شناسه خبر: 7315
بازدید: 162

شاید در هنگام طراحی پروژه ها یکی از نکاتی که برای شما بسیار مهم است این باشد که صحنه ای که در حال طراحی آن هستید با افزودن آبجکت های مختلف سنگین نشود و به راحتی بتوانید بدون سنگینی فایل، طراحی را تکمیل کنید . مشکلی که مطرح شد بیشتر در هنگام طراحی land scap یا همان فضای سبز به چشم می خورد که با افزودن آبجکت های مختلف مثل درختان، گیاهان، چمن و سایر المان های طبیعی در فضا بدون انجام دادن تکنیکی که در ادامه خدمت شما معرفی می شود فایل پروژه بسیار سنگین شده و مراحل کار بسیار طولانی خواهد بود اما:

چگونه می توانیم صحنه های شلوغ و پر آبجکت را همزمان بدون سنگینی پروزه ایجاد نماییم؟

در این بخش از آموزش 3Ds max همراه ما باشید تا روش کار را فرا بگیرید.

مراحل کار:

1. همانطور که در عکس مشاهد می کنید ما صحنه ای متشکل از 2 آبجکت گلدان داریم که تعداد پلی گان های آن به 437 هزار عدد می رسد حالا می خواهم از یک نمونه از این آبجکت ها چند کپی دیگر در صحنه ایجاد کنم که قطعا تعداد پلی گان ها باید چندین برابر شود و به نسبت صحنه بسیار سنگین تر خواهد شد.

 

کار با مودیفایر subtitte | تری دی مکس یار

2. در این مرحله می خواهم 4 عدد از آبجکت گلدان آبی را به صحنه بیفزایم برای اینکار به تعداد مورد نیاز از آن آبجکت باکس هایی ساخته و  در صحنه قرار می دهیم سپس یکی از باکس ها را انتخاب می کنیم و سپس pivot آن را از مرکز به پایین ترین قسمت آن یعنی ارتفاع 0.0 پایین می آوریم و همین کار را به آبجکت گلدان نیز انجام می دهیم.سپس در تب modify ، مودیفایر subtitute  را به  آن باکس نسبت می دهیم مطابق تصویر

 

کار با مودیفایر subtitte | تری دی مکس یار

3. در این مرحله در بخش parameters بر روی دکمه pick sence object کلیک می کنیم در اینجا نرم افزار از ما ی خواهد بر روی آبجکتی که می خواهیم به باکس نسبت داده شود کلیک کنیم که من هم بر روی آبجکت گلدان آبی کلیک می کنم.

 

کار با مودیفایر subtitte | تری دی مکس یار

کادری ظاهر می شود که از ما می پرسد آیا تمایل دارید متریال های آبجکت نیز به باکس نسبت داده شوند بر روی yes کلیک می کنیم که باکس های ما به شکل زیر در می آیند.

 

کار با مودیفایر subtitte | تری دی مکس یار

4. اگر در قسمت parameters  مودیفایر subtitute  تیک گزینه in view port  را بزنید باکس ها به شکل آبجکتی که به آن pick  شده اند نمایش داده می شوند; بهتر است که تیک این گزینه را بردارید چون تعداد پلی گان ها زیاد می شود. در نهایت زمانی که رندر بگیرید می بینید که باکس ها در زمان رندر به صورت آبجکت گلدان نشان داده می شوند در حالی که تعداد پلی گان ها در پروژه تغییری نکرده اند و زیاد نشده اند.

 

کار با مودیفایر subtitte | تری دی مکس یار

از این تکنیگ در زمان طراحی land scap می توانید استفاده کنید و تعداد زیادی آبجکت درخت و … بگذارید بدون اینکه پروژه سنگین شود.

 

کار با مودیفایر subtitte | تری دی مکس یار

اگر این آموزش 3Ds max برای شما مفید بود جهت حمایت از ما لطفا به این مطلب امتیاز دهید .